Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 29.03.2024


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Психологічні аспекти мотиваційного процесу управління
[ Скачать с сервера (71.0 Kb) ] 01.05.2012, 23:16
План

1. Мотивація поведінки персоналу
2. Психологічні аспекти управління персоналом
3. Висновок
4. Список використаної літератури.


1. Мотивація поведінки персоналу
           Необхідність задоволення людських потреб або потреб є найважливішою соціально-економічним завданням в ринкових відносинах. На ринку під нуждою прийнято розуміти почуття відчувається людиною, чого-небудь: товару, послуги, блага. Потреби не створюються зусиллями людей, а є вихідними складовими природи людини. Як правило, потреба переходить у потребу людей.
         Потреба людини характеризує його конкретну потребу, яка прийняла специфічну форму відповідно до культурного рівня й особистості індивіда. Потребам і бажанням людини, за словами А. Маршалла, немає числа, види їх дуже різноманітні, але можливості їх задоволення зазвичай обмежені. Всі потреби людини за основними своїми ознаками можна підрозділяти на абсолютні і відносні, вищі і нижчі, позитивні і негативні, прямі і непрямі, загальні і особливі, постійні і тимчасові, звичайні та надзвичайні, безперервні і перериваним, справжні і майбутні, індивідуальні та колективні, приватні і державні і т.д.
             У міру розвитку суспільства ростуть і потреби людей. Виробники намагаються сформувати міцний зв'язок між випускаються товарами і потребами людини. Той чи інший товар пропагується і рекламується як засіб задоволення однієї або кількох специфічних потреб людини.
 Однак споживач вибирає тільки той товар, який доставить йому найбільше задоволення при наявних фінансових можливостях. Так потреба в подальшому перетворюється в попит. Попит - це потреба, підкріплена купівельною спроможністю людей на певний товар.
            На ринку під товаром розуміється все те, що може задовольнити потреба, або потребу людини і пропонується з метою його придбання і використання або споживання. Чим повніше товар відповідає бажанням споживача, тим більше продукції може випускати виробник і тим вище отримає він дохід або прибуток.
 В умовах ринку кожна людина виступає, з одного боку, як споживач матеріальних благ, вироблених підприємством, а з іншого - як володар робочої сили, знань, умінь і здібностей, необхідних різним підприємствам і організаціям для здійснення своєї економічної діяльності. Сказане означає, що взаємодія споживачів і виробників, рівновага попиту і пропозиції здійснюється через систему людських потреб на ринках праці та виробництва, економічних ресурсів і матеріальних благ.
             На ринку праці величина попиту на робочу силу визначається потребами виробників, обсягом продукції, що випускається, необхідною кількістю робочих місць, продуктивністю праці працівників, а пропозиція - чисельністю бажаючих працювати трудових ресурсів, їх професійно-кваліфікаційним складом. На ринку товарів і послуг обсяг попиту формується виходячи з потреб населення в тій чи іншій продукції, а пропозиція - з урахуванням наявності у виробників ресурсів, в тому числі кількості та складу робочої сили. Отже, в тому і іншому випадку потреби людей служать основним ринковим регулятором попиту і пропозиції на працю і товар.
             Система людських потреб є також основою вдосконалення організації та управління працею в сучасному виробництві. Потреби людей визначають не тільки величину попиту на той чи інший товар, а й виробниче поведінку учасників процесу праці. Існує безліч економічних теорій, що пояснюють тісний взаємозалежність трудового поведінки людей від їхніх матеріальних потреб, зокрема від грошової винагороди.
            Силу діючих спонукальних мотивів у трудовому поведінку людини в умовах ринку прийнято вимірювати грошовою ціною. Зрозуміло, економічна наука поки що не в змозі вимірювати будь-які спонукальні мотиви як такі, будь то високі або низькі, в даний час можна вимірювати лише їх рушійну силу.  Гроші аж ніяк не служать ідеальним засобом виміру цієї сили, вони не є навіть скільки-небудь задовільним засобом виміру цієї сили, якщо найсуворішим чином не враховувати загальні умови, в яких вони функціонують. Однак при такому обліку гроші служать цілком прийнятним мірилом рушійної сили великої частини спонукальних мотивів, що формують спосіб життя людей, в тому числі і виробниче поведінку персоналу на підприємствах.

Категория: Рефераты | Добавил: everyone | Теги: рефеарт на тему Психологічні аспект, Психологічні аспекти мотиваційного , Скачат, закачати реферат
Просмотров: 706 | Загрузок: 132 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно