Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Воскресенье, 28.11.2021


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Психологічні аспекти мотиваційного процесу управління
[ Скачать с сервера (83.0 Kb) ] 21.03.2012, 00:03

1. Мотивація поведінки персоналу
Необхідність задоволення людських потреб або потреб є найважливішою соціально-економічним завданням в ринкових відносинах. На ринку під нуждою прийнято розуміти почуття відчувається людиною, чого-небудь: товару, послуги, блага. Потреби не створюються зусиллями людей, а є вихідними складовими природи людини. Як правило, потреба переходить у потребу людей.
Потреба людини характеризує його конкретну потребу, яка прийняла специфічну форму відповідно до культурного рівня й особистості індивіда. Потребам і бажанням людини, за словами А. Маршалла, немає числа, види їх дуже різноманітні, але можливості їх задоволення зазвичай обмежені. Всі потреби людини за основними своїми ознаками можна підрозділяти на абсолютні і відносні, вищі і нижчі, позитивні і негативні, прямі і непрямі, загальні і особливі, постійні і тимчасові, звичайні та надзвичайні, безперервні і перериваним, справжні і майбутні, індивідуальні та колективні, приватні і державні і т.д.
У міру розвитку суспільства ростуть і потреби людей. Виробники намагаються сформувати міцний зв'язок між випускаються товарами і потребами людини. Той чи інший товар пропагується і рекламується як засіб задоволення однієї або кількох специфічних потреб людини.
Однак споживач вибирає тільки той товар, який доставить йому найбільше задоволення при наявних фінансових можливостях. Так потреба в подальшому перетворюється в попит. Попит - це потреба, підкріплена купівельною спроможністю людей на певний товар.
На ринку під товаром розуміється все те, що може задовольнити потреба, або потребу людини і пропонується з метою його придбання і використання або споживання. Чим повніше товар відповідає бажанням споживача, тим більше продукції може випускати виробник і тим вище отримає він дохід або прибуток.
В умовах ринку кожна людина виступає, з одного боку, як споживач матеріальних благ, вироблених підприємством, а з іншого - як володар робочої сили, знань, умінь і здібностей, необхідних різним підприємствам і організаціям для здійснення своєї економічної діяльності. Сказане означає, що взаємодія споживачів і виробників, рівновага попиту і пропозиції здійснюється через систему людських потреб на ринках праці та виробництва, економічних ресурсів і матеріальних благ.
На ринку праці величина попиту на робочу силу визначається потребами виробників, обсягом продукції, що випускається, необхідною кількістю робочих місць, продуктивністю праці працівників, а пропозиція - чисельністю бажаючих працювати трудових ресурсів, їх професійно-кваліфікаційним складом. На ринку товарів і послуг обсяг попиту формується виходячи з потреб населення в тій чи іншій продукції, а пропозиція - з урахуванням наявності у виробників ресурсів, в тому числі кількості та складу робочої сили. Отже, в тому і іншому випадку потреби людей служать основним ринковим регулятором попиту і пропозиції на працю і товар. 
Категория: Рефераты | Добавил: everyone | Теги: Психологічні аспекти мотиваційного , Скачать бесплатно, скачать реферат, реферат на тему Психологічні аспект
Просмотров: 509 | Загрузок: 122 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно