Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Вторник, 23.04.2024


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Роботи Вольфганга Оппольцера та їх внесок у реакції Циклоприєднання
[ Скачать с сервера (541.6 Kb) ] 07.05.2012, 11:11
I. Некролог о Професорі В. Оппольцері
Вольфганг Оппольцер народився у Відні, Австрія, 04 серпня 1937 року і помер у Женеві, Швейцарія, 15 березня 1996 році. Його життя було надто коротким, але його досягнень було багато…
Після його навчання у коледжі при університеті у Відні, Вольфганг Оппольцер переїхав до Цюріха, де в 1960 році приєднався до групи професора В. Прелога, в Швейцарському федеральному технологічному інституті (ЕТН). За роботу над структурами рифаміцинів, він отримав ступінь доктора в 1964 році. За цим була отримана докторська стипендія досліджень Гарвардського університету під керівництвом професора Е. Корі, вивчення ілідів сірки, а потім два роки у Базелі, Швейцарія, у науково-дослідному інституті під керівництвом професора Р. Б. Віудворда, де він працював над синтезом цефалоспоринів.
У 1967 році Вольфганг Оппольцер приєднався до компанії Sandoz (дочірнє підприємство багатонаціональної фармацевтичної компанії Novartis, з 1996 р.), як хімік-дослідник, що працював над гетероциклічними сполуками, до складу яких входив азот. У цей самий час він починає свою роботу у напрямку – реакції внутрішньомолекулярного циклоприєднання. Перші результати його праці вже були відомі у 1971 році, майже, усьому науковому світові, так на ключовій зі стадій синтезу хелідоніну була застосована реакція Дільса – Альдера. Елегантність та ефективність цієї реакції, а також творче використання її в області синтезу таких алкалоїдів як : (-)-pumiliotoxin C, norpatchoulenol, himachalenes, швидко здобули для Вольфганга Оппольцера високу міжнародну репутацію в області органічного синтезу. А у 1975 році він став професором в Університеті Женеви.
Основними напрямками наукової діяльності професора Вольфганг Оппольцера – це розробка та створення нових методів синтезу, на основі реакцій циклоприєднання й циклізації. З 1979 року він займався в асиметричному синтезі, створюючи при цьому нові допоміжні хіральні синтони для подальших перетворень, результатом чого було отримання нового спектру гетероциклічних сполук, що містили відповідні асиметричні центри. Він був одним з перших, хто використовував перециклічні реакції, хіральні каталізатори для того, щоб створювати молекулярні структури з особливою елегантністю та економією. Результати його роботи містяться в більш, ніж в 200 публікацій у фахових журналах.
Вольфганг Оппольцер також працював в редакції Helvetica Chimica Acta та Tetrahedron. Цей видатний вчений читав лекції неодноразово у Німечинні, Лондоні, США, Італії та отримував окрім поваги своїх колег, нагороди, премії та медалі за досягнення, що здобуті на науковій ниві.
Життя Вольфганга Оппольцера – була хімія.
II. Асиметричні реакції Дільса – Альдера та єн-реакції в органічному синтезі
Стрімко накопичені експериментальні дані показують, що асиметричні реакції Дільса-Альдера та єн-реакції мають велике значення для синтезу енантіомерно чистих молекул. У цьому рефераті представлено систематичний і критичний розгляд принципів стерео-диференціюючих реакцій, у тому числі зовсім нещодавно вражаючі здобутки. Інформацію про хіральність молекул головним чином отримується за допомогою ковалентно-зв'язаних допоміжних речовин, деякі з яких є кристалічними, недорогими і легко добуваються з таких речовин, що зустрічаються в природі, як монотерпени, гідроксильні кислоти, амінокислоти, стероїди та цукри. Передача хіральності, що не руйнує структури молекули, призводить до створення аж до чотирьох хіральних центрів з передбачуваними відносними та абсолютними конфігураціями. Регенеративне відщеплення допоміжної хімічної групи від діастереомерно чистих аддуктів породжує низку поліфункціональних, оптично чистих елементів структури макромолекул. Їх синтетичний потенціал проілюстровано за допомогою їх оперативного застосування до синтезу фізіологічно цікавих, хіральних та натуральних продуктів, таких як: простагландини, антибіотики, терпеноїди, шикімова кислота, алкалоїди та каіноїди.
Ефективна побудова енантіомерно чистих структурно складних молекул є однією з найважчих фундаментальних проблем органічного синтезу. Лише нещодавно за рахунок значних зусиль вдалося досягти асиметрії в реакціях формування вуглець-вуглецевого зв'язку. Серед цих реакцій реакції Дільса-Альдера заслуговує на особливу увагу. Відповідно, цей реферат сфокусовано на аналізі досягнення абсолютного конфігураційного контролю під час проведення реакцій Дільса-Альдера, підкреслюючи ролі різних хімічних елементів та демонструючи можливості їхнього оптимального застосування для синтезу натуральних продуктів. Окрім того, коротко викладено використання аналогічних понять для характеристики асиметричних ен-реакцій. Влучні приклади було обрано на основі критерію високої стереодиференціації та можливості вилучення хіральної контрольної групи з продукту реакції. Аналіз механізмів вищезазначених хімічних реакцій надає уявлення про тривимірну природу відповідних перехідних станів, які набувають функції здійснення кінетичного контролю.
Категория: Рефераты | Добавил: everyone | Теги: Роботи Вольфганга Оппольцера та їх , скачать реферат Роботи Вольфганга О
Просмотров: 893 | Загрузок: 157 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно