Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 05.08.2021


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Розміщення військовослужбовців. Обов'язки та дії днювального роти
[ Скачать с сервера (152.0 Kb) ] 08.02.2018, 13:43
Розміщення роти. Солдати і сержанти строкової служ¬би розміщуються у казармах. Для розміщення особового складу в спальних приміщеннях відводиться площа не менше 4 м на кожного. Військовослужбовцям забороня¬ється проживати у куховарнях, хлібопекарнях, виробни¬чих, складських, навчальних і службових приміщеннях, у парках, клубах, ангарах.
Ліжка у спальних приміщеннях розставляють так, щоб біля кожного з них чи біля двох зсунутих разом лишалися місця для тумбочок, у яких зберігаються дрібні предмети особистого вжитку. Постіль складається з ковдри, двох простирадл, подушки з наволочкою, матраца і підстилки. Сидіти і лягати на ліжко в обмундируванні забороняється. Польові куртки, кожухи, головні убори зберігаються на вішалках. Спеціальний одяг для роботи зберігається у ша¬фах або на стелажах, що знаходяться поза спальними при-міщеннями. Парадно-вихідне обмундирування і спортивний одяг тримають у кімнаті для зберігання майна. Скидаючи на ніч повсякденне обмундирування, охайно складають його на табуреті;- взуття ставлять в ногах біля ліжка.

Крім спального приміщення (кімнати) для розміщення роти, передбачаються: народознавча світлиця (мал. ); кабінет командира роти; кімната підготовки офіцерів до занять; кімната підготовки сержантів до занять; кімната для зберігання зброї (мал. ); кімната (місце) для чищен¬ня зброї; кімната для побутового обслуговування; кімната

для зберігання майна роти та особистих речей військово¬службовців (мал.); кімната (місце) для занять фізични¬ми вправами; кімната для вмивання; сушарня для просу¬шування обмундирування і взуття (існують певні норми забезпечення солдатів і сержантів обмундируванням, взут¬тям, теплими речами, білизною та ін., табл. 2); кімната (міс¬це) для куріння і чищення взуття; душова; туалет.
Для проведення занять у військовій частині обладну¬ють класи.
У кімнаті для зберігання зброї вивішують перелік ма¬теріальних засобів, у якому вказують кількість ставниць, шаф, ящиків, стендів та іншого майна. Кімната постійно охороняється добовим нарядом. Автомати, карабіни, гвинтівки, ручні гранатомети, запасні дула для кулеметів, багнети зберігаються у ставницях (ставниках), боєприпаси до зброї — у металевих шафах. У ставницях зберігаються також піхотні лопати і протигази. Навчальну зброю та навчальні боєприпаси, за винятком пістолетів, зберігають окремо від бойової; якщо немає окремої ставниці, дозволяється зберігати навчальну зброю разом із бойовою, при цьому місце її зберігання позначають написом «Навчальна зброя» і відокремлюють перегородкою. Став¬ниці зі зброєю, шафи і ящики з боєприпасами, а також кімнату для зберігання зброї зачиняють на замок та опечатують мастиковими печатками; ставниці та кімнату для зберігання зброї — печаткою чергового роти; шафи і ящики з боєприпасами — печаткою старшини роти.


Таблиця
НОРМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЛДАТІВ І СЕРЖАНТІВ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Найменування предметів
Кількість предметів на одну людину
Строк носіння

1, Обмундирування
1. Берет суконний 1 шт. На строк служби
2. Шапка-вушанка зі штучного хутра 1 шт. На строк служби
3. Куртка зимова парадно-вихідна з погонами 1 шт. На строк служби
4. Куртка парадно-вихідна шерстяна з погонами 1 шт На строк служби
5. Штани навипуск парадно-вихідні шерстяні 1 шт. На строк служби
6. Кашкет польовий бавовняний 1 шт На літній період
7. Куртка польова бавовняна з погонами 1 шт. 9 місяців
8. Штани польові бавовняні 1 шт. 9 місяців
9. Куртка польова бавовняна утеплена з хутряним коміром та погонами 1 шт. На строк служби
10. Штани польові бавовняні утеплені 1 шт. 4 роки
11. Плащ-намет 1 шт. 6 років
12. Костюм (куртка і штани) робочий бавовняний з погонами 1 к-т
На строк служби

II. ВЗУТТЯ
13. Черевики хромові 1 пара На строк служби
14. Черевики юхтові з високими берцями 1 пара 9 місяців
15. Тапочки казармені 1 пара На строк служби
III. Білизна
16. Сорочка кольору полину з погонами 2 шт. На строк служби
17. Галстук кольору полину 1 шт. На строк служби
18. Сорочка натільна 2 шт. На зимовий період
19. Кальсони натільні 2 шт. На зимовий період
20. Майка бавовняна 2 шт. На літній період
21, Труси бавовняні 2 шт. На літній період
22. Хустка носова 2 шт. 6 місяців
23. Підкомірець бавовняний 6 ПІТ. 6 місяців
24, Онучі бавовняні літні 3 пари На літній період
25. Шкарпетки бавовняні 2 пари 6 місяців
26. Рукавички бавовняні парадно-вихідні 1 пара На строк служби
27. Кашне кольору полину 1 шт. На строк служби
IV Теплі оечі
28. Сорочка тепла 1 шт. На зимовий період
29. Кальсони теплі 1 шт. На зимовий період
30. Онучі теплі 2 пари На зимовий період
31. Шкарпетки шерстяні 1 пара На строк служби
32. Рукавички бавовняні теплі 1 пара На зимовий період
V. Спорядження
33. Ремінь поясний з пряжкою 1 шт. На строк служби
34. Ремінь 1 шт.. На строк служби
35. Мішок речовий 1 шт. 2 роки
36. Фляга алюмінієва 1 шт. 6 років
37. Чохол бавовняний до фляги 1 шт. 3 роки
38. Казанок алюмінієвий 1 шт. 6 років
VI. Постільні речі
39. Подушка ватяна 1 шт. 5 років
40. Матрац ватяний 1 шт. 5 років
41. Ковдра напівшерстяна 1 шт. 4 роки
42. Простирадло бавовняне 2 шт. 1 рік
43. Наволочка для подушки, верхня 2 шт. 1 рік
VII. Крем для ВЗУТТЯ
44. Крем взуттєвий жировий 200 г
1 рік
45. Крем взуттєвий чорний 600 г 1 рік

Підстава: наказ міністра оборони України від 24 червня 1992 р. № 107, вказівки заступника міністра оборони України по тилу — начальника тилу Збройних Сил України «Про порядок забезпечення речовим майном».
Розроблено норми і правила також щодо інших при¬міщень, кімнат, місць. Обладнують умивальники з роз¬рахунку один кран на 5—7 осіб, не менш як дві ножні ванни з проточною водою на роту, душову з розрахунку один кран (душова сітка) на 15—20 осіб. Для прання білизни та обмундирування відводиться пральна кімната або окреме місце (приміщення). Кімнату побутового обслуговування обладнують столами для прасування обмундирування і дзеркалами, забезпечують потрібною кількістю стільців, прасок, а також інвентарем, інстру¬ментами, приладдям і матеріалами для стрижки, дріб¬ного лагодження обмундирування і взуття.
Утримання приміщень. Усі приміщення повинні зав¬жди бути в чистоті та порядку. На дверях кожної кімнати вивішується табличка, на якій вказуються її номер і приз¬начення. Під безпосереднім наглядом чергового роти при¬міщення щодня прибирають чергові прибиральники. Вони повинні: вимести сміття з-під ліжок і тумбочок, під¬мести в проходах між рядами ліжок, протерти підлогу щіткою чи вологою ганчіркою, винести сміття у призна¬чене для нього місце, стерти пил з вікон, дверей, тумбо¬чок, ставниць, шаф та інших предметів, вичистити ypHHj а в місцях для куріння, крім того, налити в урни воду чи дезінфікуючу рідину. Крім щоденного прибирання, раз на тиждень прибирають усі приміщення під керівництвом старшини роти. Під час такого прибирання всю постіль (матраци, подушки, ковдри) виносять із приміщень, ста¬ранно вибивають і провітрюють.
Від занять чергові прибиральники не звільняються.
Опалення приміщень. Початок і кінець опалювального періоду оголошується наказом начальника гарнізо¬ну. Наказом по військовій частині призначаються рядові опалювачі, які попередньо вивчають правила опалення та пожежної безпеки. Опалювачі від занять не звільняюються; на опалювальний сезон їх звільняють лише від виконання усіх нарядів.
Провітрювання приміщень. Приміщення провітрюють днювальні під наглядом чергового роти: у спальних кімна¬тах — перед сном і після сну, а в класах — перед заняттями і в перервах між ними.
Освітлення приміщень. Казармене освітлення буває повне і чергове (неяскраве темно-синє світло). В години сну вмикається чергове освітлення. Біля входу до казар¬ми, в кімнатах для зберігання зброї, у коридорах, на схо-дах і в туалетах з настанням темряви й до світанку під¬тримують повне освітлення. Нагляд за дотриманням вста¬новленого освітлення та вчасним увімкненням і вимкнен¬ням світла покладається на чергових і днювальних.
Розміщення підрозділу в населених пунктах. Підроз¬діл військової частини може бути тимчасово розміщений у населеному пункті. У цьому випадку зброя та боєпри¬паси зберігаються у сухому, віддаленому від дверей, пе¬чей, обігрівальних приладів місці і постійно охороня¬ються добовим нарядом. Обмундирування і спорядження розміщують у пристосованих для цього місцях. Особисті речі й білизну зберігають у речових мішках.
Протипожежний захист. Усі військовослужбовці ма¬ють знати й виконувати вимоги пожежної безпеки, уміти поводитися із засобами пожежогасіння. Військовослуж¬бовець, який перший побачить виникнення пожежі, по¬винен викликати військову команду протипожежного за¬хисту та рятувальних робіт (штатну пожежну обслугу) або позаштатну пожежну команду.
Охорона навколишнього середовища. Кожний вій¬ськовослужбовець повинен берегти природу та охороняти її багатства під час своєї повсякденної діяльності, неу¬хильно виконувати передбачені правилами та інструк¬ціями заходи щодо запобігання забрудненню атмосферно¬го повітря, водних ресурсів, земель, збереження тварин¬ного і рослинного світу.
Розподіл часу і повсякденний порядок. Для військово¬службовців установлено 40-годинний робочий тиждень з од¬ним вихідним днем. Розподіл часу здійснюється таким чи¬ном, щоб забезпечити у військовій частині постійну бойову готовність і створити умови для підтримання порядку і вій-ськової дисципліни, виховання військовослужбовців, підви¬щення їхнього культурного рівня, проведення занять із бо¬йової підготовки, для побутового обслуговування, відпочин¬ку і харчування.
Розподіл часу у військовій частині впродовж доби здій¬снюють згідно з розпорядком дня, що визначає час виконан¬ня основних заходів повсякденної діяльності, навчання і побуту особового складу роти.
Розпорядок дня має передбачити час: для проведення ранкової фізичної зарядки, ранкового огляду, ранкового і вечірнього туалету, навчальних занять і підготовки до них; переодягання (у робочий одяг), чищення одягу і взуття; миття рук перед їжею; харчування; догляду за озброєнням і військовою технікою; гуманітарної, культурно-освітньої та спортивно-масової роботи; слухання радіо і перегляду теле¬передач; для прийому хворих у медичному пункті; прий¬мання військовослужбовців командуванням з особистих пи¬тань; для власних потреб військовослужбовців, вечірньої прогулянки, перевірки і восьмигодинного сну.
Сніданок, обід і вечеря. Приготування їжі має бути завершено до терміну, встановленого розпорядком дня.
У визначений час черговий частини дає дозвіл на вида¬чу їжі. Солдати і сержанти приходять до їдальні строєм, під командою старшини роти або одного із заступників коман¬дирів взводів. Заборонено їсти в головному уборі, спеціаль¬ному (робочому) одязі.
Для військовослужбовців, які потребують дієтичного харчування, їжу готують окремо.
Проміжок між споживанням їжі не повинен переви¬щувати семи годин. Після обіду 30 хвилин не проводяться заняття і не виконуються роботи.
Існують норми продовольчих пайків на добу (табл.).
Таблиця
НОРМИ продовольчих пайків на одну особу на добу
Найменування продуктів
Норма № 1 (загально-військовий пайок), г
Норма № 5 (лікувальний пайок), г
Дієтична нор¬ма
(за нор¬мою № 1
із замінами), г

Хліб із суміші житнього
обдирного і пшеничного
борошна І сорту 350 100
Хліб білий із пшеничного
борошна І сорту 400 400 750
Борошно І сорту -- 10
Борошно II сорту 10 --
Крупа різна 120 30 85
Крупа манна -- 20 20
Рис -- 30 25
Макаронні вироби 40 40 40
М'ясо 200 200 200
М'ясо птиці (м'ясопродукти) 50
Риба 100 120 100
Жири тваринні топлені,
Маргарин 20 __ --
Олія 20 20 10
Масло ЗО 45 50
Молоко 100 400 100
Сметана -- 30
Сир 30
Сир сичужний твердий 10
Яйця курячі, шт. 4 (на тижд.) 1 4 (на тижд.)
Цукор 70 70 70
Сіль 20 20 20
Чай 1.2 2 1.7
Кава натуральна — 1 --
Лавровий лист 0.2 0.2 --
Перець 0.3 0.3
Гірчичний порошок 0.3 0.3 --
Томат-паста 6 6
Крохмаль картопляний 5 --
Дріжджі хлібопекарські
сушені або пресовані — 0.5 --
Картопля і овочі, всього 900 900 900
Картопля 600 600 600
Капуста 130 120 130
Буряк 30 40 75
Морква 50 50 95
Цибуля 50 40
огірки, помідори, зелень 40 50 --
Фрукти свіжі -- 200 --
або сік фруктовий -- 200 --
Концентрат киселю 30 -- 20
або фрукти сушені 20 -- 30
або сік фруктовий 100 --
Полівітамін «Гексаніт», драже
видавати з 15.03 по 15.06) 1 1 1
Перед днями відпочинку дозволяється закінчувати вистави, кіносеанси та інші заходи на годину пізніше.
Вихідні, святкові та неробочі дні є днями відпочин¬ку для всього особового складу, крім військовослуж¬бовців, залучених до виконання службових обов'язків. У ці дні підйом здійснюється на годину пізніше, ранкова фізична зарядка не проводиться, час використовується для проведення гуманітарної, культурної, освітньої робо¬ти, спортивних заходів та ігор, написання листів тощо.
Підйом, ранковий огляд і перевірка. За 10 хвилин до сигналу «Підйом» черговий роти будить заступників коман¬дирів взводів, які керують своїми підлеглими після сигналу «Підйом» та проводять ранкову фізичну зарядку. Після цьо¬го здійснюється прибирання приміщення і території, зап¬равка постелі, ранковий туалет та ранковий огляд.
Категория: Рефераты | Добавил: opteuropa | Теги: курсач, доповідь з права., лабораторна робота, дипломн, курсовая работа, магістерська, скачати доповідь, курсова, скачать реферат, КОНТРОЛЬНА
Просмотров: 247 | Загрузок: 6 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно