Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 01.12.2023


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Сучасні погляди на еволюцію
[ Скачать с сервера (62.5 Kb) ] 05.03.2018, 23:46
Видатна заслуга Ламарка полягає в створенні першого еволюційного навчання. Він відкинув ідею сталості видів, протиставивши їй представлення про змінюваність видів. Його навчання затверджувало існування еволюції як історичного розвитку від простого до складного. Уперше було поставлене питання про фактори еволюції. Ламарк зовсім правильно вважав, що умови середовища впливають на хід еволюційного процесу. Він був одним з перших, хто відзначив надзвичайну тривалість розвитку життя на Землі. Однак Ламарк допустив серйозні помилки насамперед у розумінні факторів еволюційного процесу, виводячи їх з нібито властивого весь живому прагнення до досконалості. Також невірно розумів причини виникнення пристосованості , прямо зв'язував їх із впливом навколишнього середовища. Це породило дуже розповсюджені, але науково зовсім необґрунтовані представлення про спадкування ознак, що здобуваються організмами під безпосереднім впливом середовища.
Еволюційне навчання Ламарка не було досить доказовим і не одержало широкого визнання серед його сучасників.

Основні положення теорії Дарвіна і значення її для науки.

Основні принципи еволюційного навчання Дарвіна зводяться до наступного положенням:
1. Кожен вид здатний до необмеженого розмноження.
2. Обмеженість життєвих ресурсів перешкоджає реалізації потенційної можливості безмежного
розмноження. Велика частина особів гине в боротьбі за існування і не залишає потомства.
3. Чи загибель успіх у боротьбі за існування носять виборчий характер. Організми одного виду
відрізняються друг від друга сукупністю ознак. У природі переважно виживають і залишають
потомство ті особи, що мають найбільш удале для даних умов сполучення ознак, тобто краще
пристосовані.
Виборче виживання і розмноження найбільш пристосованих організмів Ч. Дарвін назвав природним добором.
4. Під дією природного добору, що відбуває в різних умовах, групи особів одного виду з покоління в покоління накопичують різні пристосувальні ознаки. Групи особів здобувають настільки істотні відмінності, що перетворюються в нові види.
Найбільші вчені в різних країнах сприяли поширенню еволюційної теорії Дарвіна, захищали її від нападок і самі вносили вклад у її подальший розвиток. Дарвінізм уплинув не тільки на біологію і природничі науки, але і на загальнолюдську культуру, сприяючи розвитку природничонаукових поглядів на виникнення і розвиток живої природи і самої людини.

Докази еволюції.

Докази єдності походження органічного світу.

1. Всі організми, будь те віруси, бактерії, рослини, чи тварини, гриби, мають дивно близький елементарний хімічний склад.
2. В усіх у них особливо важливу роль у життєвих явищах грають білки і нуклеїнові кислоти, що побудовані завжди по єдиному принципі і з подібних компонентів. Високий ступінь подібності виявляється не тільки в будівлі біологічних молекул, але й у способі їхнього функціонування. Принципи генетичного кодування, біосинтезу білків і нуклеїнових кислот єдині для всього живих.
3. У гнітючого більшості організмів як молекули-акумулятори енергії використовується АТФ, однакові також механізми розщеплення цукрів і основний енергетичний цикл клітки.
4. Більшість організмів мають клітинну будівлю.

Ембріологічні докази еволюції.

Вітчизняні і закордонні учені знайшли і глибоко вивчили подібності початкових стадій ембріонального розвитку тварин. Усі багатоклітинні тварини проходять у ході індивідуального розвитку стадії бластули і гаструли. З особливою виразністю виступає подібність ембріонального стадій у межах окремих чи типів класів. Наприклад, у всіх наземних хребетних, так само й у риб, виявляється закладка зябрових дуг, хоча ці утворення не мають функціонального значення в дорослих організмів. Подібна подібність ембріональних стадій порозумівається єдністю походження всіх живих організмів.

Морфологічні докази еволюції.

Особливу цінність для доказу єдності походження органічного світу представляють форми, що сполучать у собі ознаки декількох великих систематичних одиниць. Існування таких проміжних форм указує на те, що в колишні геологічні епохи жили організми, що є родоначальниками декількох систематичних груп. Наочним прикладом цього може служити одноклітинний організм эвглена зелена. Вона одночасно має ознаки, типові для рослин і для найпростіших тварин.
Будівля передніх кінцівок деяких хребетних незважаючи на виконання цими органами зовсім різних функцій, у принципових рисах будівля подібні. Деякої кісти в кістяку кінцівок можуть отсутствовать, інші - зростатися, відносні розміри кіст можуть мінятися, але їхня гомологія зовсім очевидна. Гомологічними називаються такі органи, що розвиваються з однакових ембріональних зачатків подібним образом.
Деякі чи органи їхні частини не функціонують у дорослих тварин і є для них зайвими - це так називані рудиментарні чи органи рудименти. Наявність рудиментів, так само як і гомологичных органів, теж свідчення спільності походження.

Палеонтологічні докази еволюції.

Палеонтологія вказує на причини еволюційних перетворень. У цьому відношенні цікава еволюція коней. Зміна клімату на Землі спричинило за собою зміна кінцівок коня. Паралельно зміні кінцівок відбувалося перетворення всього організму: збільшення розмірів тіла, зміни форми черепа й ускладнення будівлі зубів, виникнення властивого травоїдним ссавцем травного тракту і багато чого іншого.
У результаті зміни зовнішніх умов під впливом природного добору відбулося поступове перетворення дрібних п'ятипалих усеїдних тварин у великих травоїдним. Найбагатший палеонтологічний матеріал - один з найбільш переконливих доказів еволюційного процесу, що триває на нашій планеті вже більш 3 мільярдів років.

Біогеографічні докази еволюції.

Яскравим свідченням що пройшли і відбуваються еволюційних змін є поширення тварин і рослин по поверхні нашої планети. Порівняння тваринного і рослинного світу різних зон дає найбагатший науковий матеріал для доказу еволюційного процесу. Фауна і флора Палеоарктичиської і Неоарктичеської областей мають багато загального. Це порозумівається тим, що в пролам між названими областями існував сухопутний міст - Берингов перешийок. Інші області мають мало загальних рис.
Таким чином, розподіл видів тварин і рослин по поверхні планети і їхнє угруповання в біографічні зони відбиває процес історичного розвитку Землі й еволюції живого.
Категория: Рефераты | Добавил: opteuropa | Теги: курсовая работа, магістерська, курсова, лабораторна робота, реферат з біології, КОНТРОЛЬНА, скачати доповідь, курсач, дипломн, доповідь з права.
Просмотров: 443 | Загрузок: 13 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно