Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 02.05.2024


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Судово-медична експертиза у випадку раптової смерті
[ Скачать с сервера (66.6 Kb) ] 02.01.2013, 23:54
Вступ
Не рідко, коли зустрічаються випадки, на перший погляд, не звичної, а іноді й дивної смерті особи. Зазвичай такі випадки називають раптовою смертю. І, звичайно, постає питання з визначенням причини цих смертей, а це можна зробити за допомогою судово-медичної експертизи.
Зазвичай раптову смерть називають не насильницькою, адже в таких випадках не виявляється жодних ознак насилля, яке б застосовувалось до потерпілої особи. Така смерть настає завжди в наслідок прогресування певних хвороб. Долі в своїй роботі будуть розкриті основні хвороби, які є причинами раптової смерті.
Загалом, смерть – це термін біологічний, тому необхідна, перш за все, біологічна класифікація походження смерті. Необхідно виділяти наступні категорії смерті: смерть природна, та смерть неприродна. До природної смерті належить смерть фізіологічна. Вона настає внаслідок старіння організму чи фізіологічного недорозвинення недоношеного плоду не здатного до продовження життя поза організмом матері. До неприродної смерті повинні бути віднесені смерть від хвороб, в тому числі раптова смерть, й смерть, обумовлена діями зовнішніх факторів.
За виз¬наченням ВООЗ, раптовою слід вважати таку смерть, яка настає несподівано, протягом 6 год. у практично здорової людини, або у хворого, який був у задовільному стані. Тобто раптово вмерти може і хвора людина в разі загострення перебігу хвороби, і практично здорова, хвороба якої була невідома. У цих випадках смерть є несподіваною (рапто¬вою). Разом із швидким настанням і безсимптомним пере¬бігом хвороби несподіваність була введена в поняття про раптову смерть ще у 1709 р. Ланчізії.
1. Основні ознаки раптової смерті
Раптова смерть – це смерть від швидко плинного гострого чи скритого плинного хронічного захворювання, що настає швидко й неочікувано для оточуючих. В такому випадку зазвичай виникає підозра на насильницьку смерть, для виключення якої проводиться судово-медична експертиза трупа.
Таким чином, як зазначено вище, раптовою є така не природна смерть, яка настає несподівано, як у хворої, так і у відносно здорової людини. Відносність в даному випадку визначає відсутність інформації про наявність хвороби у померлої особи. Звичайно ж такий різновид смерті повинен характеризуватись певними специфічними ознаками:
1. Усі хвороби, які призводять до смерті, мають прихо¬ваний або нетиповий перебіг. Людина не звертає певної уваги на незначні клінічні симптоми хвороби і вважає себе цілком здоровою. Що до хворого, то його стан перед смертю не викликає занепокоєння.
2. Настає протягом кількох хвилин або годин і тому є несподіваною для оточення.
3. Може настати за будь-яких обставин і умов — у квартирі, на робочому місці, на вулиці, в транспорті.
Часом обставини її невідомі й тому раптова смерть завжди схожа на насильну.
Особливо часто підозра на насильну смерть виникає у випадках, коли раптова смерть збігається за часом із прий¬манням лікарських засобів або страв, при контакті помер¬лого з отруйними речовинами на виробництві, коли на трупі виявляють тілесні пошкодження та коли смерть на¬стає одночасно з механічним травмуванням.
Враховуючи те, що обставини раптової смерті невідомі і вона схожа на насильну, трупи таких померлих підля¬гають обов'язковому судово-медичному дослідженню. Під час розтину трупа потрібно виключити ознаки насильної смерті, встановити її причину і вплив певних чинників навколишнього середовища на її настання.

Категория: Рефераты | Добавил: everyone | Теги: скачать Судово-медична екс, Судово-медична експертиза у випадку, реферат на тему Судово-медична експ
Просмотров: 1333 | Загрузок: 164 | Рейтинг: 1.5/2
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно