Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 02.05.2024


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Суспільно-політичні погляди А. Гамільтона
[ Скачать с сервера (43.1 Kb) ] 31.12.2012, 01:30
Вступ
Постать Александра Гамільтона яскраво виділяється серед всіх «батьків-засновників» американської держави. Так було за його життя, так залишилось й в історії. Все в ньому – походження, молодість, романтика долі, крайність поглядів і відвертість суджень, нарешті, трагічний фінал його яскравого і короткого життя, який залишив відчуття ще нереалізованих можливостей, - робить Гамільтона нетиповим серед «батьків-засновників».
Гамільтон був справжнім організатором та ідеологом федералістів. Виходець із Вест-Індії, який не мав ні грошей, ні зв’язків, Гамільтон своєю запаморочливою кар’єрою був забовя`заний неабияким здібностям та честолюбству. Як соціальний феномен він був породженням тих сил, які повинні були в найближчий часи стати економічними господарями країни і чиї політичні інтереси і програму Гамільтон вловив, усвідомив і виразив настільки прозоро і чітко, що швидко став політичним кумиром фінансових геніїв, а коли прямолінійна політика досягнення панування фінансової еліти дала осічку, його зробили «крайнім».
Джерельна база цього питання створена завдяки розпочатої в 1950-х роках публікації документів і матеріалів діячів революції, які одночасно й були її духовними вождями. Найбільш успішно здійснювалося видання паперів А. Гамільтона (1755 – 1804): в 1977 році побачили світ 25 томів, що охоплювали події до 1802 року включно. Ці матеріали дають уявлення про Гамільтона, як про людину, що блискуче володіла економічними та політичними ідеями свого часу, а головне, людину, що вміла краще за інших діячів революції пристосовувати їх до інтрересів фінансової і торгово-промислової буржуазії Північного Сходу. В період революції А. Гамільтон написав багато соціально-політичних трактатів, які вперше давали розгорнуте обґрунтування розвитку США у напрямку торгово-промислового капіталізму. Він приділяв величезну увагу листуванню з передовими діячами революції, з багатьма вступав у контакти за власною ініціативою, прагнучи випередити ідейних суперників в нав’язуванні суджень з тих чи інших питань. Папери Гамільтона дають можливість побачити безпосередній вплив його листів на лідерів країни – так, керівник фінансової політики США періоду конфедерації Р. Морріс визнавав вплив ідей свого адресата на прийняті їм рішення. Неабиякі інтелектуальні здібності в поєднанні з політичними амбіціями і талантом чудового організатора дозволили Гамільтону стрімко висунутися в ряди духовних вождів поміркованого крила революції і стати на чолі федералістського руху.

Категория: Рефераты | Добавил: everyone | Теги: тема реферата Суспільно-політичні п, Суспільно-політичні погляди А. Гамі, скачать реферат Суспільно-політичні
Просмотров: 1002 | Загрузок: 103 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно