Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 20.09.2024


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Військова присяга та військова символіка України
[ Скачать с сервера (64.0 Kb) ] 14.02.2018, 20:56
Ритуал прийняття військової присяги як клятви воїна на вірність своєму народові, Вітчиз¬ні існує з давніх-давен. На тери¬торії сучасної України його запо¬чатковано у IX ст. з приходом на наші землі скандинавів. Саме від них було запозичено цей обряд. Вступаючи до дружини, воїни клялися князеві у своїй вірності, і після цього дружинники вважа¬лися побратимами.
За княжої доби кожний полк і кожний його підрозділ мав прапор, труби, бубон — обов'язкові військові атрибути. Трубами та бубнами подавали сигнал до бою, до походу; прапор (стяг, хоругва) був символом і знаком, що об'єднував воїнів навколо князя. Усі прапори були однакової форми —: довге трикутне полотно на держаку. Відрізнялися вони забарвленням, зображеннями на них (зорі, місяць, знаки), а також тим, що прикріплялося на вершині держака (півмісяць, спис, волосся та ін.). За прапорами пізнавали, чиє то військо. Коли прапор піднімали над військом — це був урочистий знак до початку бою. Оберігав його стяговик. Навколо прапора в бою йшла завзята боротьба, всі воїни були зобов'язані боронити свій прапор. Вважалося за доблесть здобути в бою ворожий прапор: це була перемога, тріумф. Піднятий догори прапор означав, що військо добре б'ється, що його не переможено.
Герб як символ держави виник за часів князювання Володимира Великого (?—1125). Тоді на монетах було вперше викарбувано тризуб, що став пізніше знаком могутності і сили Київської держави.
У козацькому війську відзнаки звалися клейнодами. Козацькі клейноди — булава, бунчук, печатка, прапори, бу¬бни і труби (мал. 12, 13, 14). Булава та бунчук — відзнаки гетьманської влади. Бунчук — довга палиця (до 3 м) з мета¬левим яблуком на кінці, з-під якого звисало кінське волосся. Печатка Запорізького війська була округлою, з гер¬бом посередині, різних розмірів. Свої печатки мали військова канцелярія, кожний полк, інколи навіть сотня. У війську був один спіль¬ний прапор і були полкові та сотенні прапори.





Мали свої військові символи і січові стрільці: прапори, відзнаки роду військ, номери частин, військових посад та ін.
У березні 1918 р. Мала Рада УНР затвердила герб Української Народної Респу¬бліки — знак Київської дер¬жави часів Володимира (три¬зуб, оточений вінком із лис¬тя), великий та малий герби, відповідні печатки; було зат¬верджено також військово-морський прапор УНР із зоб¬раженням тризуба.
Ритуал прийняття військової присяги на вірність Україні вперше був проведений Легіоном січових стріль¬ців 3 вересня 1915 р.

ВІЙСЬКОВА ПРИСЯГА — КЛЯТВА НА ВІРНІСТЬ НАРОДОВІ УКРАЇНИ
Громадяни України, які призвані або добровільно вступили на військову службу, приймають Військову при¬сягу на вірність народу України, її складають в урочистій обстановці, зі зброєю в руках, біля Бойового прапора вій¬ськової частини, перед строєм командирів і воїнів. Моло¬дий воїн дає персональну клятву народові України, дер¬жаві, називаючи своє прізвище, ім'я, по батькові.
Текст Військової присяги:
Я (прізвище., ім'я, по батькові) вступаю на військову службу і урочисто клянусь народу України завжди бути вірним і відданим йому, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, накази командирів, неухильно дотримуватися Конституції, законів Укра¬їни, зберігати державну і військову таємницю.
Я клянусь захищати Українську державу, непохит¬но стояти на сторожі її свободи і незалежності.
Я присягаю не зрадити народу України.
Категория: Рефераты | Добавил: opteuropa | Теги: курсовая работа, курсач, КОНТРОЛЬНА, лабораторна робота, доповідь з права., магістерська, курсова, скачать реферат, скачати доповідь, дипломн
Просмотров: 502 | Загрузок: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно