Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 26.04.2024


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Виконання господарських зобов’язань (зустрічне виконання) за монографією Рахімова М.З
[ Скачать с сервера (34.0 Kb) ] 17.12.2012, 23:16
Вступ
Рахімов Мазмад Забирович, громадянин Таджикистану, науковий діяч, професор кафедри підприємництва при Таджикському державному університеті імені В.І. Леніна, деякий час працював в Московському державному університеті імені М.В. Ломоносова. Став відомий завдяки величезній кількості публікацій, однією з яких була монографія 1990 року «Исполнение хозяйственных обязательств (встречное исполнение)».
Названа робота була присвячена дослідженню зустрічного виконання зобов’язання: поняття, сторони, основні засади тощо.     Реалізація договірних зобов’язань по в більшості залежить від належного виконання, визначених в них сторонами обов’язків. Своєчасне виконання обов’язків потребує того, щоб кожний з учасників  зобов’язальних правовідносин, з врахуванням власних інтересів, інтересів контрагента, на основі взаємного співробітництва добросовісно виконував обов’язки, покладені законом чи договором. Їх належне виконання залежить від точної роботи, організованості і дисципліни.
Особливе значення, в зв’язку з цим отримує подальший розвиток теорії зобов’язального права, пошуку шляхів удосконалення правового регулювання цих відносин, виявлення відносин між кожною із зустрічних обов’язків і відповідної їм зустрічної поведінки. В роботі в основному досліджується зустрічне виконання.
    Для виконання обов’язків, заснованих на законі, плановому акті чи договорі, необхідно здійснення комплексу фактичних дій . це і становить суть виконання. Договір виступає в якості правової форми організації планових по своїй сутності господарських зв’язків, і правовим засобом організації діяльності суб’єктів.




Умови зустрічного виконання зобов’язань
Автор вбачає в договорі перш за все засіб реалізації інтересів. Звідси робить висновок, про те, що договір виступає передумовою виконання, визначає досягнення мети, реалізацію інтересів. В якості невід’ємної ознаки взаємовідносин сторін в соціалістичному господарстві виступають спільність та солідарність, взаємозв’язок їх інтересів, які визначені суспільним характером соціалістичного виробництва. Інтерес виступає як форма реалізації потреби, яка виникає і формується на базі останнього, разом з тим інтереси і потреби учасників виконання вужчі ніж суспільні інтереси і потреби. Реалізація власних інтересів і потреб учасників зустрічного виконання одночасно приводить до реалізації інтересів і потреб суспільних і навпаки. В той же час обов’язок перед суспільством , наприклад по виконанню планових завдань передбачає направлення всіх засобів для виконання договірних зобов’язань. При цьому цивільно-правовий договір є тим інститутом, за допомогою якого і в якому обов’язки сторін перед державою перетворюються в форму обов’язків підприємств один перед іншим, відповідальність перед державою доповнюється відповідальністю один перед одним.
Цивілісти підтримують позицію Рахімова стосовно великої ролі інтересу при виконанні зустрічних зобов’язань, і навіть, називають також принцип економічності, який передбачає взаємне врахування економічних інтересів контрагентів.
Солідарність і спільність інтересів спонукають сторони до вступу в договірні відносини. Зустрічне виконання не може виникнути, якщо у його учасників немає спільних інтересів. В той же час обов’язок може стати вихідним моментом при формуванні інтересів, так як воно представляє собою правовідношення, яке як і інші суспільні відносини, може проявлятися в вигляді різних інтересів.

Категория: Рефераты | Добавил: everyone | Теги: реферат Виконання господарських зоб, скачать реферат Виконання господарс
Просмотров: 681 | Загрузок: 93 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно