Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 02.05.2024


Главная » Файлы » Шпаргалки » Шпаргалки

Конституційне право
[ Скачать с сервера (477.5 Kb) ] 26.01.2018, 21:06
Конституційне право зарубіж країн
Тема 1. Форми держави

Форма держ правління територ устрою..
Фактори що впливають на форму держави :
1 фактор - це влив історичних умов виникнення держави так зокрема США були засновані як федеративну держава. Надалі така форма територіального устрою стала історичною традицією для цієї держави
2. Фактор На форму держави може впливати особистість державного діяча в певний історичний період. Так нинішня форма держ правління у Франції ( змішана республіка ) в першу чергу пов'язана с постаттю генерала Вермуля який ініціював прийняття Конституції 5 республіки 1958 року. Саме в ній була закладена нинішня модель форми держ правління у Франції
3. Фактор На форму держави може впливати етнічний склад населення. Зокрема федеративний устрій Бельгії пов'язаний з проживанням на цій території 2- х різних етнічних і лінгвістичних груп ( фламандців і волонців )
4. Фактор - це географічний чинник. Для держав з великою територією в більшій мірі характерний федеративний територ устрій як такий що передбачає більш високий ступінь автономності.
5 фактор - це форма держави може бути пов'язана з певним етапом розвитку держави. Так Німеччина має федеративний устрій обумовлений з однієї сторони прагненням земель які були окремими державами до високого ступеня самостійності а з іншої з тим що Німеччина як єдина держава була створення як федерація.
6. Фактор це ментальні причини.
+ Досить часто форма держави колишніх колоній запозичена з метрополій.

Форми державного правління - це спосіб організації вищих орг держ влади їх компетенція та характер взаємодії між ними.
Вони поділяються на монархії і республіки.

Монархії : ознаки :
1. Монарх не несе юридичної відповідальності.
2. Спадковий характер передачі
Універсальних ознак монархії не існує
Види :
1.Абсолютна монархія ( Саудівська Аравія )
2. Дуалістична монархія - це наслідок на буржуазну історію. Є монарх але він обмежений парламентом але це обмеження є дуже малим. Виконавча влада зберігається за монархом і саме він обирає глави уряду. ( країни північної Африки )
3.Обмежена монархія : вона ділиться на : дуалістична та парламентарна монархія.

Парламентарна класична монархія : ознаки :
1.Монарх призначає главу виконавчої влади ( прем'єр міністр ). Насправді ж монарх при призначенні зв'язаний з наявністю коаліції в парламент. Яку кандидатуру запропонує парламент по факту той й обере монарх або може і сам монарх призначити ( у Великобританії була 2 випадки )
2. Припинення глави уряду відбувається формально на підставі рішення монарха. Однак він так само зв'язаний волею парламента або глави уряду чи уряду.
3. Будь яке рішення монарха обов'язково повинно бути скріплені підписом прем'єр міністра або відповідального за відповідний напрямок міністра. Така процедура має назву контрасигнації.
4. Монарх або ж формально має право вето.
Класичні парламент монархія є Великобританія
Гібридне форми монархії : Малайзія і ОАЕ

Республіканська форма правління
Перша класична держав з республіканською форму правління є США.
Система стримувань і противаг в США включає :
1.Кожна гілка влади позбавлена можливості здійснити узурпацію внаслідок таких обставин : по-перше це різний строк повноважень. Президент обирається на 4 роки. Нижня палата на 2 роки. Верхню палата ( сенат ) на 6 років. При цьому верхню палата оновлюється кожних 2 роки. При цьому судді обираються безстроково. По - друге це різний аспект формування. Президент обирається колегією виборників. Парламент представників і сенат населенням а федеральні судді призначаються президентом за згодою ( порадою ) сенату.
По третє законодавча влада належить конгресу. В той же час президент може застосувати вето відносно актів парламенту. Але вето президента може бути подолено в сенаті. Президент обмежений у здійсненні зовнішньої політики для того щоб вони набули чинності потребуть аби за ратифікацію проголосували дві третини сенаторів ( 67 сенаторів). Президент обмежений у законодвчій владі оскільки не має права законодавчої ініціативи. Він його реалізує через свої сенаторів та виголошуючи свої.. Разом з тим можливість конгресу впливати на законодавчу гілку влади також обмежується оскільки конгрес не може звільнити керівників міністерств і відомств призначених президентом.
По четверте президент не може бути усунутий з поста з політичних причин. Лише процедурою імпічменту.
По п'яте президент не може достроково припинити повноваження верх і нижньої палати.

Супер президентська республіка - президент має право достроково розпустити парламент. Досить часто президент має право абсолютного вето.

Подивитися що сталося у Венесуелі що до президента місяць тому

Ознаки парламент республіки :

1. Парламентарна монархія = Парламентарна республіка
2. Президент обирається парламентом
3. Суттєвий розрив між фактичним і юридичним значенням глави держави.
4. Будь які рішення президента для набуття рішення повинні бути скріплені відповідально за це рішення міністра або прем'єр міністра.
5. Главою уряду є лідер партія яка перемогла на виборах
6. Уряд дія доти поки користується підтримкою парламенту у разі втрати довіри повинен бути створений новий уряд або проводити дострокові парламентські вибори.
7. Формально рішення про призначення глави а також про дострокові парламентські вибори приймає президент. Однак фактично президент зв'язаний розташуванням сил в парламенті

Змішана Республіка

Класичною змішаною республікою є - Франція

1. Часто в змішаній республіці повноваження президента і його фактичне становище є більшою ніж в президентській
2. На відміну від президент республіки де формально главою виконавчої гілки влади є президент в змішаній республіці главою виконавчої влади є прем'єр міністр
3. Так само як і в президент республіці президент обирається в позапарламентських спосіб.
4. Так само як і в парламентарій республіці президент має право здійснювати розпуск парламенту однак фактично можливість розпуску парламенту є більше ніж в парламентарій республіці
5. Призначення глави уряду фактично сдійснюється президентом і парламентом ( більшістю)
6. Уряд несе відповідальність і перед президентом і перед парламентом

Головним мінусом змішаної республіки є : можливість утворення двох центрів тяжіння, з однієї сторони це президент а з іншої прем'єр міністр. Така ситуція відбувається у тому випадку коли прем'єр міністр і президент належать до різних політичних сил.

Дідухглава президентура - Це Іран. Переваги :
Є духовний лідер - Аєтола ( обирається церквою ) є президент обраний населенням. Повноваження президента менші ніж у Ажтоли.

Тема 2. : Форма територіально устрою

Форма територіально устрою - це спосіб взаємодії між центральними органами державної влади і місцевими органами держ влади, характер територіал організації держави.

Федерацій усього 20 шт на відміну від унітарних держав. У Європі їх близько 7 шт.

Федерація з точки зору причин утворення виділяють :
1.Конституційні
2. Договірні
3. Змішані

Ознаками федерації є :
1.Наявність двохрівненої системи організації джавної влади ( створ органи держ влади як на рівні центру так і нарівні суб'єкта федерації )
2. Існує загально федеративний парламент та уряд а також парламент і уряди на рівні суб'єкта федерації.
3. Існування судової системи окремо загально судово федеративної і судової на рівні федерації
4. Існування двоканальної системи законодавства ( як на рівні загальнофедеративному та і на рівні суб'єкта федерації )
5. Двоканальної система податків
6. в будь якій федеративний державі двопалатний парламент але це не може свідчити про обов'язковий федеративний устрій
7. В федеративний державах діє принцип подвійного громадянста ( на рівні загал федеративн і на рівні суб'єкта федерації
8. Можливість штату укладати міжнародно-правові договори
9. Право на сецесію - право виходу суб'єкта федерації зі складу федерації
Категория: Шпаргалки | Добавил: opteuropa | Теги: курсач, лабораторна робота, курсова, скачати доповідь, курсовая работа, скачать реферат, дипломна, доповідь з права, магістерська, КОНТРОЛЬНА
Просмотров: 461 | Загрузок: 15 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно