Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 25.04.2024


Главная » Файлы » Шпаргалки » Шпаргалки

Шпаргалка із вербознавства
[ Скачать с сервера (114.5 Kb) ] 06.03.2018, 21:25
Конституція – основний закон держави, була прийнята Верховною Радою України 28.06.1996р.
Закон України про Охорону Праці прийнятий Верховною Радою України 14.10.1992р. Переглянутий і затверджений Президентом. Нова редакція затверджена 21.11.2002р.

Кодекс законів про працю (КЗоТ)
Закон України про загальнообов’язкове державно-соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності.
Закон про охорону здоров’я.
Закон про загальнообов’язкове соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами на народження дитини або поховання.
Державні міжгалузеві і галузеві нормативні акти. Стандарти, інструкції, правила, норми, положення, статути.

Охорона праці складається з самостійних, взаємопов’язаних розділів:
- правові, організаційні питання;
- виробнича санітарія та гігієна праці;
- техніка безпеки;
- протипожежна безпека.
Охорона праці – система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження здоров’я і працездатності людини в процесі праці.

Правові та організаційні питання охорони праці включають законодавство з охорони праці, розслідування, облік та аналіз виробничого травматизму, розробку стандартів та інструкцій з охорони праці, організацію навчання персоналу безпечним методам роботи, організацію служби технічної безпеки та суспільного контролю з охорони праці та ін..

Виробнича санітарія – система організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних засобів та заходів запобігання впливу шкідливих виробничих чинників на працівників.
Хімічна лабораторія: попередження професійних отруєнь, попередження впливу на працюючих отруйних та подразнюючих речовин, пилу, іонізуючого випромінювання, шуму, визначення ГДК шкідливих речовин в повітрі, експлуатація засобів індивідуального захисту, систем вентиляції, опалення та освітлення, ін..
Гігієна праці – галузь практичної і наукової діяльності, що вивчає стан здоров’я працівників, зумовлений умовами праці, і на цій основі обґрунтовує засоби та заходи щодо збереження і зміцнення здоров’я працівників, профілактики несприятливого впливу умов праці.

Захист працюючих від небезпечних виробничих факторів покладено на систему техніки безпеки. Найважливішими задачами техніки безпеки є розробка правил та норм і контроль за їх виконанням, організація навчання персоналу безпечній роботі.

Протипожежна безпека вирішує питання попередження пожеж, обмеження їх розповсюдження, створення умов для їх успішного гасіння, забезпечення безпеки людей та збереження матеріальних цінностей.

Небезпечний чинник – чинник, вплив якого на працівника призводять до травм, гострого отруєння, різкого погіршення здоров’я або смерті.

Шкідливий чинник - чинник, вплив якого може призвести до захворювання, зниження працездатності або негативного впливу на здоров’я нащадків.

Безпека – стан захищеності особи та суспільства від ризику зазнати шкоду.
Небезпека – потенційне джерело шкоди.
Безпека праці - стан умов праці, за якого вплив на працівників небезпечних і шкідливих чинників усунуто, або вплив шкідливих чинників не перевищує гранично допустимих значень.
Нещасний випадок – випадок з працюючим, пов'язаний з впливом на нього небезпечного фактору.
Небезпечна (аварійна) ситуація – ситуація, в якій створюється підвищена можливість виникнення нещасного випадку.
Небезпечна зона – простір, в якому можливий вплив на працюючого небезпечного або шкідливого фактору.
Робоча зона – простір висотою до 2 м над рівнем підлоги чи помосту, на якому знаходиться місце постійного перебування працюючих.
Виробнича травма – травма, отримана працюючим на виробництві внаслідок недотримання вимог безпеки праці.
Професійне захворювання - захворювання, викликане впливом на працюючого шкідливих умов праці.
Вимоги безпеки праці – вимоги, встановлені законодавчими актами, нормативно-технічною документацією, правилами та інструкціями, виконання яких забезпечує безпеку праці.
Засоби захисту – засоби, застосування яких попереджує та зменшує вплив на працюючих небезпечних та шкідливих факторів.
Роботодавець – власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, і фізична особа, яка використовує найману працю.
Працівник – особа, яка працює на підприємстві, в організації, установі та виконує обов’язки або функції згідно з трудовим договором.
Колективний договір – угода укладається профспілковим комітетом підприємства від імені трудового колективу з роботодавцем. Колективний договір повинен містити основні положення питань праці і зарплатні, положення в галузі робочого часу, відпочинку, матеріального стимулювання, охорони праці та інше.
Трудовий договір – угода між працівником та роботодавцем, за якого працівник зобов’язується виконувати роботу з дотриманням внутрішнього трудового розпорядку, а роботодавець зобов’язується виплачувати зарплатню і забезпечити умови праці, необхідні для виконування роботи, передбачені законодавством і угодою сторін.

« Працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоровя, а також про безпеку і здоровя оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт…» (ст.14 із Закону України про Охорону праці )
Закон України про загальнообов’язкове державно-соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності був прийнятий 23.09.1999р., введений у дію 1.04.2001р.
Закон про загальнообов’язкове соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами на народження дитини або поховання забезпечує :
1) допомогу при тимчасовій непрацездатності ( по вагітності, пологах і догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку).
2) Допомога з нагоди народження дитини ти допомога на поховання.
3) Пенсія по старості/інвалідності/в разі втрати годувальника/за вислугу років.

Кошти державно-соціального страхування:
- санітарно-курортне лікування
- обслуговування профілакторіїв, дієтичне харчування
Працівники, наняті на роботах зі шкідливим умовами праці мають право на:
- скорочення робочого дня
- додаткову оплачувану відпустку
- пільгову пенсію
- оплату праці у підвищеному розмірі
- безплатне забезпечення молоком чи лікувально-профілактичним харчуванням, спецодягом, засобами захисту, мийними засобами.
Категория: Шпаргалки | Добавил: opteuropa | Теги: скачати доповідь, магістерська, КОНТРОЛЬНА, дипломн, доповідь з права., курсова, курсач, реферат з біології, лабораторна робота, курсовая работа
Просмотров: 472 | Загрузок: 27 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно