Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 06.05.2024


Главная » Файлы » Мои файлы

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЮСЗ
[ Скачать с сервера (110.8 Kb) ] 23.01.2018, 20:10
1. Класифікація ЮСЗ за окремими підставами:
1.1.За ступенем суспільної небезпеки.
Основний (простий) склад злочину містить основні ознаки злочину без обтяжуючих ( кваліфікуючих) та пом’якшуючих обставин. Наприклад крадіжка, тобто таємне викрадення майна.
Кваліфікований – це склад злочину з обтяжуючими обставинами (кваліфікуючими ознаками), тобто такими, що обтяжують покарання і впливають на кваліфікацію. Це, наприклад, склад злочину, що описаний у ч. 2 ст. 185 ККУ (крадіжка вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб).
Особливо кваліфікованим є склад злочину з особливо кваліфікуючими обставинами, тобто такими, які надають злочину особливої суспільної небезпечності. Наприклад, склад злочинів, що описані у частинах 3 – 5 ст. 185 КК (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, вчинена у великих розмірах, учинена у особливо великих розмірах або організованою групою).
Склад злочину з пом’якшуючими обставинами (привілейований) – це склад злочину з обставинами, що значною мірою знижують суспільну небезпеку даного виду злочину і відповідно караність за нього. Наприклад, умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання.

1.2.За особливостями конструкції об’єктивної сторони.
Матеріальний склад злочину — це юридичний склад, що передбачає наслідки як обов'язковий елемент його об'єктивної сторони. Отже, об'єктивна сторона матеріаль¬них складів злочинів завжди включає: а) принаймні, два обов'язкових елементи — діяння та наслідки; б) при¬наймні, один зв'язок між обов'язковими елементами — причинний між діянням та наслідками. Типовими прикла¬дами матеріальних складів злочинів є юридичні склади всіх вбивств, тілесних ушкоджень, основний склад перевищення влади або поса-дових повноважень. Очевидно, до мате¬ріальних складів треба віднести і юридичні склади так званих деліктів створення небезпеки, в яких своєрідним наслідком, відокремленим від власне діяння, є загроза (не¬безпека) настання "реальних" наслідків.
Формальний склад злочину — це юридичний склад, який не передбачає наслідки як обов'язковий елемент об'єктивної сторони. Отже, обов'язковим елементом об'єк¬тивної сторони формального складу будь-якого злочину за¬вжди є діяння, до якого законодавець при створенні юри¬дичного складу злочину певного виду може "додавати" як обов'язкові й інші (крім наслідків) елементи об'єктивної сторони, наприклад, спосіб, час, обстановку . Типовими прикладами формальних складів злочинів є шпигунство, одержання хабара, незаконне перетинання державного кордону.
Іноді в літературі поряд із формальними та матеріаль¬ними складами злочинів подаються як окремий вид і так звані усічені склади злочинів. Очевидно, це не зовсім правильно. Підставою виділення усічених складів злочинів як окремого різновиду дійсно є певні особливості, але вони не пов'язані з обов'язковістю чи необов'язковістю в межах відповідних юридичних складів певних наслідків. У даному разі ці особливості полягають в іншому, а саме: певні склади злочинів законодавець конструює таким чином, що закінченим злочином визнається діяння, яке за своїм за¬гальним кримінально-правовим змістом є попередньою злочинною діяльністю. Типовим прикладом усіченого скла¬ду злочину є юридичний склад розбою. Він відрізняється від складів крадіжки чи грабежу тим, що переносить мо¬мент закінчення злочину з фактичного заволодіння майном на напад із метою такого заволодіння, поєднаний із на¬сильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого на¬сильства.
Отже, в юридичному складі розбою закінченим злочином ви¬знається діяння, яке за своїми загальними кримінально-правовими ознаками є, по суті, замахом на злочин.
Отже, усічений склад злочину — це юридичний склад, в якому момент закінчення злочину пов'язується з вчи¬ненням діяння, що за своїм загальним кримінально-пра¬вовим змістом є попередньою злочинною діяльністю. У такому розумінні усічений склад є окремим різновидом формального складу злочину, оскільки підстава його ви¬ділення відрізняється від підстави поділу складів злочинів на формальні, матеріальні та формально-матеріальні.

1.3.За способом описання в кримінальному законі.
Простий склад злочину містить опис ознак одного суспільно небезпечного діяння, що посягає на один об’єкт, вчиняється однією дією і характеризується однією формою вини ( наприклад, склад крадіжки, передбачений ч. 1 ст. 185 ККУ).
Складний склад злочину характеризується наявністю:
• двох і більше безпосередніх об’єктів (наприклад, склад розбійного нападу – ст. 187 ККУ);
• двох форм вини – складної (змішаної) (наприклад, склад умисного тяжкого тілесного ушкодження, яке потягло за собою смерть потерпілого – ч. 2 ст. 121 ККУ);
• двох або більше дій, що утворюють об’єктивну сторону складу злочину (викрадення, привласнення, вимагання офіційних документів, штампів чи печаток або заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання особи своїм службовим становищем – ст. 357 ККУ);
Категория: Мои файлы | Добавил: opteuropa | Теги: доповідь з права, курсач, дипломна, курсова, скачати доповідь, курсовая работа, магістерська, скачать реферат, КОНТРОЛЬНА, лабораторна робота
Просмотров: 421 | Загрузок: 8 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно